30

jan

Plavalni klub

Odlični rezultati branikovih plavalcev na absolutnem državnem prvenstvu

Branikovi plavalci in plavalke so odlično nastopili na absolutnem državnem prvenstvu v Mariboru

Prvi dan:

Plavalci in plavalke so nastopili 6x v kadetskem finalu, 6x v mladinskem finalu in 4x v absolutnem finalu. Priborili pa so si tudi 2. mesto v kadetski konkurenci (Tadej Tošović, 50m hrbtno), 3. mesto v kadetski konkurenci (Nik Oder, 100m mešano), 1. mesto v mladinski konkurenci in 2. mesto v absolutni konkurenci (Katja Fain, 400m prosto), 2. mesto v mladinski konkurenci (Katja Fain, 50m hrbtno), 3. mesto v absolutni konkurenci (štafeta 4x50m prosto ženske - Balant Marin Kaja, Uduč Maja, Perkovič Kaja, Fain Katja).

Drugi dan:

Štirje kadetski finali (Herodež, Tošović, Oder, Filipović), sedem mladinskih final (Knehtl, Tobias, Lesjak 2x, Strnad, Žižek) in pet absolutnih (Kos, Fain 2x, Uduč, Medvešek) je izkupiček popoldanskega dela.
Plavalci in plavalke so osvojili dve medalji v kadetski kategoriji (Tadej Tošović, 3. mesto, 100m prosto; Nik Oder, 3. mesto, 200m mešano), dve medalji v mladinski kategoriji (Katja Fain, 1. mesto, 800m prosto in 200m hrbtno), dve medalji v absolutni konkurenci (Katja Fain, 2. mesto, 800m prosto in 200m hrbtno). Štafeta 4x100m prosto ženske je osvojila 3. mesto v absolutni kategoriji (Balant, Fain, Medvešek U., Perkovič), prav tako je bila tretja štafeta 4x50m prosto kadeti (Tošović, Filipović, Herodež, Oder).

Tretji dan:

Tri kadetska finala, šest mladinskih in sedem absolutnih so si priplavali branikovi plavalci tretji dan absolutnega prvenstva v Mariboru.

Medalje so osvojili:
Kadetska štafeta 4x200m prosto (Herodež, Oder, Filipovič, Tošović) - 3. mesto

Mladinska štafeta 4x200m prosto (Knehtl, Cunk, Bjelovučić, Strnad) - 3. mesto

Kadetska štafeta 4x50m mešano (Herodež, Oder, Tošović, Filipovič) - 3. mesto

Fain Katja 200m prosto - 2. mesto absolutno, 1. mesto mladinska kategorija; 400m mešano - 2. mesto absolutno, 1. mesto mladinska kategorija

Tošović Tadej 100m hrbtno - 3. mesto kadetska kategorija; 50m delfin, 1. mesto kadetska kategorija

Kos Nejc 400m mešano - 2. mesto absolutno

Žižek Gašper 400m mešano - 3. mesto mladinska kategorija

Balant Marin Kaja 50m delfin - 2. mesto absolutno

Četrti dan:

Zadnji dan državnega prvenstva so se naši plavalci in plavalke uvrstili v štiri kadetska, štiri mladinska in pet absolutnih final.

Medalje so si priborili:

Štafeta 4x100m mešano kadeti (Herodež, Oder, Tošović, Filipović) - 2. mesto

Katja Fain 1500m prosto - 2. mesto absolutno in 1. mesto mladinska kategorija; 50m prosto - 3. mesto mladinska kategorija

Tadej Tošović 100m delfin - 2. mesto kadetska kategorija; 50m prosto - 2. mesto kadetska kategorija

Čestitamo vsem plavalcem in trenerjem!