26

jan

Plavalni klub

Združeno prvenstvo Slovenije za kadete, mladince in člane

Na Združenem prvenstvu Slovenije v plavanju (22.–25.1.2015 Ljubljana) je sodelovalo 27 klubov s 413 tekmovalci
Plavalci Branika so na prvenstvu osvojili 15 medalj v absolutni konkurenci in sicer 6 zlatih, 5 srebrnih in 4 bronaste. Najus...pešnejši plavalec Branika je bil Bau Martin s petimi osvojenimi državnimi naslovi ter doseženim novim absolutnim državnim rekordom na 800 m prosto (7:44,64). Poleg omenjenega je osvojil še dve drugi mesti.

Naslov državnega prvaka je osvojil tudi Vodenik Vito, ki je poleg naslova državnega prvaka osvojil tudi dve drugi mesti. Prav tako je Popović Grega osvojil dve drugi mesti ter Hren Erik eno drugo mesto in dve tretji v absolutni konkurenci.

Medalje v mladinski konkurenci so osvajali Popović Grega, Vodenik Vito, Balant Marin Kaja in Uduč Maja.

V kadetski konkurenci pa je medalje osvajala Fain Katja.

Plavalci Branika so se izkazali tudi v štafetnem plavanju, kjer so v absolutni konkurenci osvojili dva naslova državnih prvakov - 4x100 m prosto in 4x200 m prosto ter bili drugi v štafeti 4x100 m mešano. V mladinski konkurenci pa so osvojili dvakrat 3. mesto.